فناوری اطلاعات رایساز

معرفی Net Core.

معرفی Net Core.

اگر به تاریخچه ASP.NET نگاه کنیم ، خواهیم دید که عمر این محصول مایکروسافت هم کم نیست . حدود 14 سال است که این محصول سرپاست و در حال سرویس دهی به برنامه نویسان حوزه وب میباشد. از روز شروع و تولید این محصول زمان زیادی گذشته و مایکروسافت روزبه روز سعی در بهبود آن داشته، ولی آنچه تحت عنوان ASP.NET Core 1.0 به بازار آمده، یک انقلاب واقعی است.

ادامه مطلب

معرفی فریم ورک الکترون

معرفی فریم ورک الکترون

 Electron فریم ورکی اپن‌سورس است که گیت‌هاب آن را به بازار عرضه کرده که برای ساخت نرم‌افزارهای دسکتاپ قابل اجرا در سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس مک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع، با استفاده از تکنولوژی‌هایی نظیر CSS ،HTML و JS می‌توان از این فریم ورک برای ساخت نرم‌افزارهای چندسکویی برای سیستم‌عامل‌های مختلف استفاده کرد.

ادامه مطلب

معرفی Vue js

معرفی Vue js

در چند سال اخیر شاهد شکوفایی فریم ورک‌های زیادی در زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت هستیم که هر کدام برای توسعه‌ی برنامه‌های وب موثر واقع می‌شوند.
یکی از این فریم ورک‌های جاوا اسکریپتی، فریم ورک Vue js است این فریم ورک محبوب در سال ۲۰۱۴ به عنوان یک فریم ورک متن باز متولد شده است. الگوی طراحی به کار رفته شده در این فریم ورک به صورت MVVM یا Model-View-ViewModel است

ادامه مطلب

معرفی فریم ورک انگولار (Angular)

معرفی فریم ورک انگولار (Angular)

انگولار ۱ تحت عنوان AngularJs در سال  ۲۰۰۹ توسط کمپانی قدرتمند گوگل زیر نظر آقای Misko Hevery ارائه گردید. این نسخه از انگولار در مدت زمان بسیار کوتاهی با استقبال بی‌نظیر برنامه‌نویسان سمت کاربر، روبه‌رو شد. زیرا به عنوان یکی از فریم‌ورک‌های سریع برای تولید نرم‌افزارهای تحت وب و بر پایه JavaScript وارد دنیای برنامه‌نویسان شده بود و آنها را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

ادامه مطلب

CMS چیست و چه کاربردهایی دارد؟

CMS چیست و چه کاربردهایی دارد؟

CMS مخفف Content Management System به معنای سامانه ی مدیریت محتوا می باشد. CMS یک نرم افزار می باشد که داده ها (شامل عکس و متن و بقیه فایل ها ) را نگهداری و مدیریت می کند بدون آن که به برنامه نویسی نیاز باشد. CMS به شما امکان میدهد به راحتی طراحی سایت انجام دهید. در واقع CMS کمک می کند که شما بیشتر با محتوای وب سایت درگیر شوید و دیگر نیاز به کد نویسی زیاد و آشنایی کامل با برنامه نویسی و کدنویسی ندارد.طراحی سیستم محتوا تعدادی قالب آماده را در اختیار شما می­ گذارد و شما به آسانی می توانید با استفاده از این قالب ها صفحات دیگری به سایت اضافه کنید و یا کم کنید بدون آن که نیاز به دانش برنامه نویسی داشته باشید.

ادامه مطلب

آشنایی با زبان کوتلین در برنامه نویسی اندروید

آشنایی با زبان کوتلین در برنامه نویسی اندروید

کوتلین زبان برنامه‌نویسی از نوع ایستا است که بر روی ماشین مجازی جاوا اجرا می‌شود. همچنین می‌تواند به سورس کد جاوا اسکریپت نیز کامپایل شود. اولین توسعهٔ ان از تیم برنامه‌نویسان JetBrains واقع در سنت پترزبورگ روسیه است (این نام از روی جزیره کوتلین در نزدیکی سنت پتربورگ می‌آید).

ادامه مطلب

محبوب سازی در طراحی وب سایت

محبوب سازی در طراحی وب سایت

برای بهتر شدن وضعیت کسب و کار و فروش خود می بایست محبوبیت وب سایت خود را افزایش دهید. با این کار بازدید وب سایتتان بیشتر می شود. از انجاییکه تولید محتوا کار سختی است باید بدانید چگونه می توانید محبوبیت وب سایت را بالاببرید تا موفقیت خوبی در کسب و کارتان بدست بیاورید و اگر در کار فروش هستید بتوانید بیشتر بفروشید.

ادامه مطلب

روش های افزایش فروش و دانلود اپلیکشن های اندرویدی

روش های افزایش فروش و دانلود اپلیکشن های اندرویدی

از نکاتی که باید بهش توجه کنید این هست که اگر اپلیکیشن شما چند زبانه هست، حتما توضیحات اپلیکیشن رو به همه زبان ها ترجمه و در اختیار کاربران قرار بدهید. این الگویی هست که شرکت های بزرگ و معتبر همواره رعایت میکنند!

ادامه مطلب