فناوری اطلاعات رایساز

معرفی ویژگی های انگولار 6

نوشته شده توسط مجید حمیدیان | شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

معرفی ویژگی های انگولار 6
1498

ویژگی های جدید انگولار 6

 

المان های انگولار (Angular Elements)

المان های انگولار

این پکیج در درجه اول برای بهبود بخشیدن به کامپوننت های وب ایجاد شده است که توسط اکثر مرورگرهای مدرن (بغیر از Edge) پشتیبانی می شود. به عبارت دیگر پکیج Angular Elements این امکان را می دهد که یک کامپوننت انگولار را ایجاد و آن را به عنوان یک کامپوننت وب منتشر کنید که در صفحات HTML‌ بسیار قابل استفاده است.

تبدیل کردن یک کامپوننت به یک المان دلخواه یا Custom Element، راه ساده ای برای داینامیک کردن مطالب HTML است.

تایپ اسکریپت 2.8

تایپ اسکریپت

نسخه انگولار 6 از زبان برنامه نویسی تایپ اسکریپت 2.8 پشتیبانی می کند. در این نسخه از تایپ اسکریپت معرف ها (declaration)، مقدار دهی اولیه کلاس ها، داده های با نوع شرطی و بهبود عملکرد namespace‌ ها، تقویت شده است.

رندرر Ivy‌ یا Ivy Renderer

Angular Render

رندرر Ivy به عنوان یکی از جدیدترین موتورهای رندر و شبیه سازی به حساب می آید که جدیدا معرفی شده است. این موتور رندر سرعت شبیه سازی و بهینه سازی کدها را به شکل حیرت انگیزی افزایش می دهد. در انگولار به صورت پیش فرض این موتور فعال نیست و باید آن را دستی اعمال کنید.

کامپایلر Bazel

کامپایلر Bazel

در این نسخه از انگولار 6، کامپایلر Bazel اضافه شده است. هنگامیکه شما کدهای خود را کامپایل می کنید تنها کدهایی که دچار تغییرات شده اند و نیاز به بارگذاری مجدد دارند، کامپایل خواهند شد. در این صورت حجم کدها و بهینه سازی آنها به بهترین شکل ممکن صورت می پذیرد.

تغییرات RouterModule

در حال حاضر در دستوری به نام NavigationStart هیچ راهی وجود ندارد که بدانیم ناوبری یا مسیردهی به صورت اجباری صورت گرفته یا از طریق تغییر محل انجام شده است. یعنی مثلا شما روی یک لینک کلیک کرده اید و نرم افزار را مجبور کرده اید صفحه را تغییر دهد یا اینکه فقط می خواهید موقعیت فعلی نرم افزار را با تغییر مکان نما، دگرگون کنید. با استفاده از ویژگی navigationSource، مرکز و منبع ناوبری مثلا (اسکرول کردن موقعیت یا تغییر URL/URI) مشخص می شود. از طرفی یک ویژگی دیگر به نام restoredState به امکانات ناوبری اضافه شده است که با استفاده از آن می‌توان موقعیت فعلی صفحه ای که درون آن قرار داریم را بدست آوریم. این دو ویژگی routing را در انگولار 6‌ بسیار ساده می کنند.

تغییرات FormsModule

NgModelChange: این رویداد زمانی رخ می دهد که وقتی مقادیر موجود در یک قالب تغییر می کنند یا بروزرسانی می شوند. در ورژن های قبلی این رویداد قبل از آپدیت و بروزرسانی قالب رخ می داد. اما در نسخه انگولار 6‌ شما می توانید تغییرات را اعمال و مقدار value را در فرم کنترل (Form Control) در اختیار داشته باشید.

Form Control statusChanges: در انگولار 6 یک رویداد به نام PENDING هنگامی منتشر می شود (emit) که کلاس کنترل (AbstractControl) به نام markAsPending فراخوانی شود.

بهبود اعتبارسنجی فرم ها بر اساس pattern: قبل از انگولار 6، اعتبارسنجی انگولار بر اساس پترن (pattern) یا الگو خطوط را در بر نمی گرفت. یعنی المان هایی مانند ^ و / یا & و / یا $ را پشتیبانی نمی کرد. اما در نسخه جدید اعتبارسنجی بر روی عبارت های فوق قبل از افزودن آنها صورت می گیرد.

Angular CLI 1.7

Angular Cli

ng update: در حال حاضر یک دستور برای بروزرسانی وابستگی های انگولار به صورت خودکار وجود دارد. تمام وابستگی های موجود در */angular@ با استفاده از این دستور به آخرین نسخه پایدار خود بروزرسانی می شوند.

App Budgets: با استفاده از ویژگی می‌توان Angular CLI را به گونه ای محدود کرد که حجم نهایی فایل های جاوا اسکریپت یا bundle را کاهش دهد. می توان به گونه ای این محدودیت را اعمال کرد که در صورت افزایش حجم bundle یک پیغام خطا نمایش داده شود.


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد