فناوری اطلاعات رایساز

شارژ گوشی اندرویدی به صورت وایرلس

نوشته شده توسط مجید حمیدیان | پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

شارژ گوشی اندرویدی به صورت وایرلس
1459

آیا شما هم جزء افرادی هستید که هر شب گوشی خود را شارژ می کنید تا در طول روز با مشکل کمبود شارژ مواجه نشوید؟در اینجا شما را با فناوری جدیدی آشنا می کنیم که خیلی بهتر است باید بگوییم شارژرهایی وجود دارند که گوشی شما را بدون سیم و بصورت وایرلس شارژ می کنند البته گوشی شما باید این فناوری را پشتیبانی کند. اگر تلفن شما با این فناوری سازگار است (مانند نکسوس ۶، ال جی G3 یا سامسونگ گلکسی S6) تنها چیزی که احتیاج دارید یک پد شارژ وایرلس یا یک پایه است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این فناوری و نحوه استفاده از آن آشنا کنیم.

فناوری شارژرهای بی سیمی که اکثرا در گوشی های اندرویدی استفاده می شوند Qi نام دارد. شما می توانید در اینترنت یا نمایندگی های مجاز لیستی از گوشی هایی را که با این شارژرها سازگار هستند را مشاهده کنید. اینکه گوشی شما از چه نوع استاندارد و چه نوع شارژر بی سیمی را پشتیبانی می کند را می توانید از نمایندگی های مجاز شرکت های مربوط به گوشی تان بپرسید تا شما را بصورت تخصصی تری راهنمایی کنند.

Mobile Wireless charging

چه نوع شارژر بی سیمی را انتخاب کنم؟
شارژرهای بی سیم در شکل ها اندازه ها و طرح های متنوعی وجود دارند از شارژری که به خروجی دیوار وصل می شود تا شکل حصیر مانندی که با یک خروجی usb کار می کند شارژرهایی بی سیم هستند با کلیه امکانات مورد نیاز.

اینکه شما چقدر بودجه برای اینکار خرج می کنید و یا چه نوع طرحی را دوست دارید مهم نیست چیزی که مهم است این است که دستگاهی که خریداری می کنید باید توانایی جوابگویی به نیاز و تقاضای شما را داشته باشد. اولین مکانی که قابل اعتماد است و شما باید خریدتان را از آنجا شروع کنید سازندگان گوشی های مربوطه هستند شما در آنجا می توانید نسبت به شخص سوم (بازار) دستگاهی با کیفیت بالا و درعین حال با هزینه کم را تهیه کنید.

فقط مطمئن باشید دستگاهی که خریداری می کنید حتما با گوشی تان سازگاری کامل داشته باشد. بعضی گوشی ها فقط با استاندارد Qi سازگاری دارند در حالی که برخی گوشی های دیگر با استاندارد PMA سازگاری دارند البته گوشی هایی مانند S6 با هر دو استاندارد سازگاری کامل دارند.

Mobile Wireless charging

شارژ کردن تلفن:
زمانی که شما یک دستگاه شارژر بی سیم خریداری می کنید تمام کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه خود را به یک منبع تغذیه برق وصل کرده و گوشی خود را بر روی پایه دستگاه قرار دهید تا گوشی تان شروع به شارژ شدن کند. سطح باتری باید بعد از چند لحظه بالا برود و تغییر کند هیچ تنظیمات و پیکربندی خاصی برای اتصال وجود ندارد زمانی که گوشی را روی پایه دستگاه قرار می دهید باید پیغام مبنی بر شروع شارژ باتری را مشاهده کنید چنانچه این پیغام را مشاهده کردید دال بر کارکرد صحیح و ارتباط درست بین گوشی و دستگاه است.

اگرچه ممکن است شارژر بی سیم نسبت به شارژرهای استاندارد (شارژرهای کابلی) کمی کندتر عمل شارژ شدن را انجام دهد اما آن بسیار راحت تر است. محاسبه شده است که شارژرهای بی سیم ۲۰% دیرتر از شارژرهای عادی گوشی را شارژ می کنند البته سامسونگ ادعا می کند که شارژرهای بی سیم با سرعت بالا را برای گوشی هایی مانند S6 Edge plus و Note 5 را عرضه کرده است.

مزایای شارژرهای بی سیم:
بهترین قسمت از شارژرهای بی سیم این است که شما نیاز ندارید که گوشی تان را به برق متصل و یا جدا کنید بلکه آن را روی پایه شارژر بی سیم قرار داده و آن را رها می کنید.

اگر شما یک پایه شارژ بی سیم داشته باشید می توانید آن را روی میز قرار دهید و در حالی که با کامپیوترتان کار می کنید گوشی تان را نیز شارژ کنید بنابراین پیغام ها و اطلاعات جدید روی گوشی را به راحتی دریافت کرده و مشاهده می کنید همچنین پد شارژ گوشی شما را از هر گونه ضربه و خط خوردگی روی میز محافظت می کند.

Mobile Wireless charging

شارژرهای بی سیم همچنین به جلوگیری از خراب شدن کابل شارژ و پورت آن همچنین پورت شارژ گوشی تان کمک شایانی می کنند


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد