فناوری اطلاعات رایساز

سیری یا دستیار جدیدگوگل

نوشته شده توسط هلاکوئی | شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶

سیری یا دستیار جدیدگوگل
1454

حرکت و جابه‌جایی از سیستم‌عامل آی او اس به سمت اندروید بدون شک سخت است. برای ورود به سیستم‌عامل اندروید شما باید اکانت گوگل داشته باشید و تمام اطلاعات خود را با اکانت گوگل خود همگام سازید.

شاید بتوان گفت این هماهنگی ساده‌ترین بخش ماجرا است. عملکرد سیستم‌عامل‌های اندروید وآی او اس با یکدیگر متفاوت است و افرادی که سال‌ها از سیری به‌عنوان دستیار استفاده کرده‌اند شاید به‌سختی دستیار گوگل را بپذیرند. دستیار گوگل باقابلیت‌های پیشرفته‌تری به بازار عرضه شد. دستیار خانگی گوگل در حال حاضر در بازار وجود دارد و کاربران می‌توانند در محیط منزل از آن استفاده کنند ولی هوم پاد اپل به‌تازگی معرفی‌شده است و هنوز به بازار فروش نرسیده است. پس از عرضه هوم پاد باید دید که این دستیار خانگی به‌خوبی نمونه‌های مشابه خواهد بود یا خیر و بدون شک در ابتدای شروع کم و کاستی‌هایی خواهد داشت. دستیار خانگی گوگل مدت‌ها است که امتحانش را پس داده است و کاربران توانسته‌اند به‌خوبی با آن ارتباط برقرار کنند.

یکی از معایب دستیار مجازی گوگل در تشخیص حروف و اسم‌ها است. بسیاری از کاربران از تشخیص اشتباه دستیار مجازی گوگل در شنیدن کلمات شکایت داشته‌اند. در بسیاری از تجربه‌های کاربران به این موضوع اشاره‌شده است که دستیار مجازی گوگل برخی اسم‌ها را به‌درستی تشخیص نمی‌دهد و آن‌ها را تغییر می‌دهد ولی سیری قابلیت تشخیص بسیار بالاتری دارد.

شما می‌توانید با استفاده از دستیار گوگل در محیط منزلتان انجام بسیاری از کارها را آسان‌تر کنید. با دستیار گوگل می‌توانید بدون هیچ سختی چراغ‌ها را خاموش و یا روشن کنید و حتی از دستیار گوگل بخواهید برای شما یک موسیقی آرام پخش کند. اگر وسایل منزلتان هوشمند باشد بااتصال دستیار مجازی به هرکدام از وسایل خانه، این وسایل در غیاب شما هم کارشان را انجام خواهند داد، کافی است به دستیار فرمان دهید در ساعتی که در منزل نیستید لباسشویی را روشن کنید و پس از ساعت مشخص آن را خاموش کند.

بسیاری از کاربران صدا و لحن سیری را بسیار طبیعی‌تر و بهتر از دستیار گوگل می‌دانند و با دستیار سیری راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنند. البته این موضوع به سلیقه شخصی افراد برمی‌گردد ولی افراد بیشتری با صدای دستیار سیری ارتباط برقرار می‌کنند.

یکی از کاربران در رابطه باتجربه کاریش با سیری این‌گونه توضیح می‌دهد: «یک‌شب از سیری خواستم که ساعت را برایم بخواند، او به‌آرامی گفت که ساعت ۱۱ شب است. دوباره همین سؤال را از سیری پرسیدم و او دوباره جواب را تکرار کرد، دفعه بعد از او پرسیدم که آیا مطمئن است که ساعت ۱۱ شب است و این دفعه سیری با لحنی قاطع و تن صدای بلندتر گفت بله ساعت ۱۱ شب است، این نشان می‌دهد دستیار سیری تعامل بهتری با کاربر دارد.»

سیری مزایای خوبی دارد که در دستیارهای دیگر دیده نمی‌شود و با اپلیکیشن های مخصوص از اپل سازگاری دارد. سیری با HomeKit سازگاری دارد و کاربران آی او اس می‌توانند از آن استفاده کنند.

یکی از کارهای رایجی که هر دستیاری باید انجام دهد ارسال ایمیل‌ها و خواندن ایمیل‌ها برای ما است. سیری در این کار حرفه‌ای است و کار خود را خوب بلد است. شاید بتوان گفت که دستیار گوگل هنوز نتوانسته است به‌پای سیری درزمینهٔ مدیریت ایمیل‌ها برسد.

در کل می‌توان سیری را در تشخیص کلمات و تلفظ‌ها باهوش‌تر از دستیار گوگل دانست. سیری دستیاری است که کاربران در طول سال‌ها با آن بهتر رابطه برقرار کرده‌اند و شاید دستیار گوگل زمان بیشتری برای شناخته شدن نیاز دارد.

دستیار خانگی گوگل گجت هوشمند بسیار کاربردی است و شاید بتوان گفت تا قبل از اینکه دستیار خانگی اپل به بازار بیاید، دستیار خانگی گوگل یکی از بهترین‌های بازار است.


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد