فناوری اطلاعات رایساز

آشنایی با عناصر یک اپلیکیشن خوب

نوشته شده توسط احمدی | یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶

آشنایی با عناصر یک اپلیکیشن خوب
1404

فراموش نکنید! هر قدمی که برای توسعه اپلیکیشن موفق بر می دارید در جهت راحتی کاربر یا مشتری است.

اگر اپلیکیشن شما زمان زیادی برای بارگذاری نیاز دارد و اصطلاحا سنگین است، اگر باگ ها مخاطب را آزار می دهد و با ارتقا اپلیکیشن به برطرف کردن آن ها می پردازید همه و همه در راستای کسب رضایت کاربر بوده و بدون شک تاثیر آن به خود شما باز می گردد.

 

با برخی از عناصر یک اپلیکیشن خوب در راهکارهایی که در ادامه می خوانید آشنا می شوید:


معتدل و تر و تمیز طراحی کنید!

نگاهی کلی به اپلیکیشن خود بیاندازید. تر و تمیز بودن و تعادل در تمام بخش های اپلیکیشن از عناصر یک اپلیکیشن خوب است که معمولا نادیده گرفته می شود.

آیا برنامه شما موجب حفظ زنجیره ای از مشتریان و جلوگیری از پاک کردن اپلیکیشن توسط کاربران می شود؟ اگر جواب شما منفی است باید گفت این اپلیکیشن مستحق اشغال کردن بخشی از حافظه گوشی مشتریان شما نیست!

 

از بازخورد ها الهام گیرید

آیا با ارزش طول عمر مشتری یا LTV آشنایی دارید؟ رفتارشناسی مصرف کننده یا مشتری را می شناسید؟ برای تولید یک اپلیکیشن خوب تنها بررسی آن چه که در بازار اپلیکیشن می گذرد کافی نیست.

روانشناسی انسان ها و رفتارشناسی آن ها در زمینه خرید و مصرف به شما کمک می کند. به همین منظور لازم است ارتباط عمومی خود را با نزدیکان، دوستان و اقوام برای بازخورد گرفتن تقویت کنید.


در دانش برنامه نویسی و طراحی غرق شوید

هرچند همیشه بر طراحی ساده و حرفه ای اپلیکیشن تاکید کرده ایم اما نباید مسئله طراحی و لزوم تبحر در کدنویسی برای تولید اپلیکیشن را نادیده گرفت.

به همین منظور منابع مختلف کد، رنگ ها در طراحی و فونت ها را مطالعه و همواره به روز باشید. بررسی ها نشان داده است بازار در دست کسانی

است که در اپلیکیشن خود تعادل را در استفاده از این سه عنصر به خوبی رعایت کرده اند.


UI و UX در طراحی اپلیکیشن

استفاده صحیح از این دو عامل به عنوان عناصر یک اپلیکیشن خوب برای بهبود تجربه کاربری لازم است.

راهنما و آموزش های زیادی را در فضای اینترنت برای استفاده از این دو فاکتور به صورت اختصاصی در اندروید و iOS می توانید مشاهده کنید.


اپلیکیشن کارگشا تولید کنید

مطمئن شوید که اپلیکیشن شما قرار است مشکلی را حل و یا نیازی از کاربر را برطرف کند. به یاد داشته باشید نرم افزار یا اپلیکیشن فرمت خاصی از کسب وکار شما می باشد و تصویر کاملی از شما را به شیوه خودش به نمایش می گذارد.

اپلیکیشن علاوه بر این که در جهت فروش محصول ارائه می شود باید امکانات دیگری نیز داشته باشد.


یک ایده الهام بخش

برای کمپانی های تولید کننده کفش یا طراحان کفش مسلما اپلیکیشن برای فروش آنلاین کفش کار حیرت انگیز و چندان جدیدی نیست؛ اما اگر همین تولید کننده بتواند با استفاده از این اپلیکیشن سایز پا را به صورت دقیق با کفش ها هماهنگ کند و مثلا در این زمینه از تکنولوژی واقعیت افزوده کمک گیرد قطعا تحسین مشتریان را برمی انگیزد؛ چرا که ما هیچ گاه نسبت به اندازه پای خود مطمئن نیستیم!


سخن آخر:

در کنار عناصر یک اپلیکیشن خوب به این نکته توجه داشته باشید: احساس متقابلی که شما و مشتری یا کاربر بعد از استفاده از اپلیکیشن خواهید داشت.

مسلما اگر به سه عنصر سادگی، کارگشا بودن و نوآوری در تولید برنامه توجه شود طراحی بی عیب و نقصی انجام داده اید.


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد