فناوری اطلاعات رایساز

فاکتورهای مهم برای استخدام یک کارمند مناسب چیست؟

نوشته شده توسط احمدی | دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶

فاکتورهای مهم برای استخدام یک کارمند مناسب چیست؟
1484

  • هوش

اولین مسئله ای که یک مدیر باید به دنبال آن باشد هوش و ذکاوت یک فرد است . تحقیقات نشان داده‌ که ۷۶ درصد کرآمد بودن و ارزش آفرینی یک کارمند به هوش او بستگی دارد . منظور از هوش همان توانایی سازماندهی ، تعیین اولویت‌ها ،  برنامه‌ریزی ، به پایان رساندن کارها و حل مشکلات است . بهترین روش برای آگاهی از این مسئله ، پرسیدن سؤالات هوشمندانه است . مسئله ای نشان می دهد فرد دارای هوش است ، کنجکاوی است. هرچه سؤالات بهتری بپرسید می توانید در مقابل جواب هایی که می شنوید نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

  • رهبری و هدایت

دومین موضوعی که مدیران باید به آن توجه کنند ، توانایی رهبری امور توسط فرد است . منظور از رهبری همان مسئولیت پذیری کارمند است . رهبری شامل قبول مسئولیت ، داوطلب شدن در امور و به ارزیابی آن ها است . نشانه بارز یک رهبراین است که بهانه ای برای انجام امور نمی‌آورد و برای دستیابی به اهداف سازمان داوطلب باشد و برا یرسیدن به آن تلاش کند .

  • صداقت

صداقت و درستی سومین فاکتوریست که مورد جستجوی مدیران می گیرد . صداقت اصلی ترین ویژگی برای دست‌یابی به موفقیت در کسب و کار است . فردی که  صداقت روراستی از ویژگی های اخلاقی اوست با خودم نیز همین گونه است و با خود و دیگران کاملاً صادق است و نقاط قوت و ضعف‌ خود را می پذیرد . اشتباهات را قبول می کند و وفادار خواد بود . فرد وفادار هیچ‌گاه درباره کارفرما و همکاران قبلی بدگویی نخواهد کرد .

  • صلاحیت

صلاحیت دیگر ویژگی است که باید به آن توجه کرد . شایستگی و صلاحیت یک فرد در حوزه کاری خود برای موفقیت ضروری است و زیرساخت های همه پیشامدهای کاری و رسیدن به هدف را برای ما ترسیم می کند .

به عبارت دیگر ، صلاحیت به معنی توانایی انجام امور است . صلاحیت شامل توانایی تعیین اولویت‌ها ، تشخیص کارهای مرتبط از کارهای نامرتبط و سپس متمرکز بودن کامل بر روی اهداف است تا پایان کار .

  • شجاعت

فاکتور بعدی که کارفرمایان باید به آن توجه کنند ، شجاع بودن یا تمایل به قبول ریسک است . شجاعت همچنین به معنی این است که کارمند در شرایطی که هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد ، چالش‌ها و انجام امور بزرگ و جدید را بپذیرد . همچنین می توان گفت شجاعت ، بیان افکار و احساسات در موقعیت‌های سخت است . مدیران ، افرادی  را که از بیان دیدگاهشان نمی‌هراسند ، تحسین می‌کنند . شما هم می‌توانید در مصاحبه استخدامی ، سؤالاتی از افراد پرسیده و از آن ها بخواهید تا نظرشان را بیان کنند تا از ماهیت افکار آن ها بیشتر مطلع شوید .

  • استوار بودن شخصیت فرد

آخرین ویژگی‌ای که کارفرمایان باید به آن توجه کنند ، شخصیت محکم و استوار یک کارمند است که به معنی مصمم بودن و توانایی مواجهه با مصیبت‌ها و مشکلات روزمره و کاری است . فرد استوار با دشوار شدن راه  و هدف ، پایداری نشان می‌دهد . اگر طی مصاحبه آرام ، خونسرد و راحت باشد ، شخصیت استوار خود را نشان می‌دهد و ثابت می‌کند در برخورد با مخاطرات و فعالیت‌های روزانه مجموعه ، آرام و خونسرد خواهد بود .


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد