فناوری اطلاعات رایساز

طراحی سایت و نقش CDN در آن

نوشته شده توسط احمدی | شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶

طراحی سایت و نقش CDN در آن
1563

یکی از مهم ترین مباحث دنیای طراحی وب سایت ، CDN می باشد

معادل فارسی عبارت CDN ، سیستم توزیع گسترده در تعداد مختلفی از دیتاسنتر ها در فضای مجازی یا اینترنت می باشد . از این المان تنها هنگامی در یک پروسه طراحی سایت استفاده خواهد شد که فرد طراح قصد افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت را داشته باشد . در ادامه شما کاربران عزیز را با روش استفاده از CDN در یک طراحی وب سایت و میزان تاثیر آن در موفقیت یک وب سایت آشنا خواهیم نمود .

ماهیت CDN :

منظور از CDN یک سیستم کاملا پیوسته از سرور های پنهان است که برای معیار مطالب یک طراحی سایت از نزدیکی جغرافیایی استفاده می نمایند . انجام این کار در یک پروسه طراحی وب سایت بسیار کارآمد خواهد بود . یکی از نکاتی که CDN همیشه به کاربران خود یادآوری می نماید این است که از دیگر سرویس های ارائه شده نظیر gtmetrix نیز در کنار طراحی سایت استفاده نمایند

نقش طراحی سایت ریسپانسیو در سئو :

هدف اصلی استفاده از CDN در طراحی سایت : اگر بخواهیم به این موضوع نگاهی کلی داشته باشیم باید بگوییم اصلی ترین هدف به کار گیری CDN فراهم ساختن محتوا به منظور ارسال انواع فایل ها نظیر تصویری ، صوتی ، دانلودی ( نظیر مدیا ها ) ، برنامه های پخش زنده ، کاربردی و در آخر شبکه های اجتماعی است .

مزیت های وجود CDN در طراحی سایت:

داشتن CDN در طراحی سایت مزیت های بسیاری را برای صاحبان وب سایت به همراه دارد . در ادامه با چندین مورد از مهم ترین های آنان آشنا می شویم . 1. بهبود بخشیدن به جایگاه وب سایت در انواع موتور های جستجو گر . 2. افزایش یافتن شگفت انگیز سرعت تاثیر گذار در سئو وب سایت . 3. افزایش امنیت وب سایت . 4. افزایش تحمل ترافیک . 5. کاهش مواردی هم چون میزان مصرف پهنای باند و منابع هاست . 6. افزایش رضایت بازدیدکنندگان از وب سایت .


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد