فناوری اطلاعات رایساز

نکات ضروری سئو در سال 2017

نوشته شده توسط احمدی | یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶

نکات ضروری سئو در سال 2017
1865

هر سال تکنیکهای سئو به این دلیل که گوگل الگوریتم‌های خود را (بدون فاش کردن زیاد هدف خود) بروزرسانی می‌کند، کمی پیچیده‌تر می‌شود. بهترین شیوه سئو در سال 2017 تمرکز بر روی بهینه‌سازی وبسایت جهت سریع‌تر شدن و همچنین مرتبط بودن با نتایج جستجو می‌باشد، در واقع این گرایشات ادامه سال 2016 است اما بر روی بهینه‌سازی جستجوی موبایل دوستانه و نیز ارائه یک تجربه کاربری با کیفیت برای وبسایت تمرکز بیشتری دارد. در اینجا برخی از نکات ضروری سئو که در سال 2017 ادامه دارد ذکر شده و کمک می‌کند تا کسب و کار بیشتر از طریق رتبه‌بندی ارگانیک دیده شود.


1- ضروریات سئوی داخلی سایت (On Page SEO) 

بهینه‌سازی ساختار سایت، سرعت بارگذاری و تگ‌های عنوان از نکات مهم سئو داخلی سایت هستند. ساختار سایت کمک می‌کند محصولات یا خدمات خود را به نمایش بگذارید و همچنین چارچوب مناسبی از هدایت‌گری سایت (navigational) را ایجاد کنید. سرعت بارگذاری صفحات سایت بسیار مهم است. آیا می‌دانید که 40% از بازدیدکنندگان، سایت شما را در صورتی که بیش از 3 ثانیه بارگذاری آن طول بکشد ترک خواهند کرد؟ همانطور برای تگ‌های عنوان، آنها باید مرتبط باشند و برای کلمات کلیدی هدف شما بهینه شوند. این یک نقطه اتکا فاکتور رتبه‌بندی برای بیش از یک دهه بوده است. این فاکتورها مهم بودن آنها در سال 2017 ادامه خواهد یافت و برای آینده نیز قابل پیش‌بینی است. 


2- کیفیت محتوا... محتوا هنوز پادشاه است

هر شخصی خوانده یا شنیده که محتوا پادشاه است، اما دقیقا به چه معنایی است؟ 

وبسایت شما نیاز دارد دارای محتوای با کیفیت و جذاب برای مخاطبان باشد. اهمیت چنین موردی نمی‌تواند اغراق آمیز باشد، محتوا بر روی نرخ تبدیل سایت و در نهایت رتبه‌بندی جستجو مؤثر خواهد بود؛ چنانچه محتوای جذاب نیز احتمال بیشتری دارد تا به اشتراک گذاشته شود و نیز لینک شود. این محتوا باید محور آن بر روی کلمات کلیدی باشد و مطمئن شوید که لینک‌های داخلی در آن اضافه شده و این لینک اشاره به صفحات دیگری دارد. این نوع محتوا به مشتریان هدف شما برای یافتن مشکلات و سؤالاتشان کمک خواهد کرد و آنها را درگیر می‌کند. 


3- بهینه سازی سایت‌ها با موبایل

در سال 2016 بود که گوگل تصمیم گرفت برچسب «موبایل دوستانه» را از نتایج جستجوی خود حذف کند. این به این دلیل بود که بر اساس تیم جستجوی گوگل 85% از همه صفحات در نتایج جستجوی موبایل در حال حاضر می‌باشند و لیبل موبایل دوستانه را نشان می‌دهند. از آنجا که اکثر قریب به اتفاق نتایج، موبایل دوستانه هستند دیگر نیازی به چنین برچسبی نیست، بنابراین وبسایت‌ها در حال حاضر باید موبایل دوستانه باشند. جستجوهای دسکتاپ گوگل در حال حاضر نتایج مشابهی را نشان می‌دهد که بر روی دستگاه‌های موبایل می‌بینید. بنابراین اگر شما هنوز وبسایت خود را برای موبایل بهینه نکرده‌اید تعجب نکنید اگر دیدید که ترافیک ارگانیک شما کاهش یافته است.


4- از HTTP به HTTPS تغییر دهید

گوگل رمزگذاری HTTPS را بیش از دو سال است که جهت ایمنی وبسایت‌ها در نظر می‌گیرد که این امر به علت حفاظت اطلاعات ارائه شده برای کاربران است. حروف S در HTTPS به معنای secure یا ایمن است که با توجه به استفاده از گواهینامه SSL در این پروتکل ارتباط ایمنی بین وبسایت و بازدیدکنندگان سایت برقرار می‌شود و این گواهینامه تضمین می‌کند اطلاعات رد و بدل شده با رمزگذاری آن از دسترس اشخاصی مانند هکرها دور می‌ماند. گوگل علی رغم اینکه بسیاری از فاکتورهای مؤثر در رتبه‌بندی سایت را اعلام نمی‌کند اما به طور علنی امن بودن دامنه و نصب SSL و تبدیل آدرس دامنه از http به https را به عنوان یکی از فاکتورهای مثبت در سئو اعلام می‌کند. رمزگذاری HTTPS برای وبسایت‌های حساس بخصوص اگر دارای وبسایت تجارت الکترونیک هستید که بازدیدکنندگان در آن محصولات یا خدماتی را از طریق سایت خریداری می‌کنند به دلیل انجام شدن پرداخت‌های الکترونیکی تغییر آن اهمیت بسیاری دارد و باعث می‌شود بازدیدکنندگان اطلاعاتشان محفوظ بماند. 


5- پاسخ‌های غنی گوگل (Google’s Rich Answers)

احتمالا در هنگام جستجوی عبارتی در موتور جستجوی گوگل متوجه شده‌اید که گوگل به شما به طور مستقیم به سؤالتان پاسخ می‌دهد بدون اینکه وارد سایتی شوید. به عنوان مثال سؤالی مانند what is rich snippets in seo را پرسیده باشید و پاسخ چند خطی از گوگل دریافت کرده باشید بدون اینکه وارد لینکی از سایت‌های نشان داده شده در نتایج جستجوی گوگل شوید، به عبارت دیگر گوگل بدون وارد شدن به سایت‌های نشان داده شده در نتایج جستجو پاسخ مستقیمی در نتایج جستجوی شما ارائه می‌کند و یا در برخی مواقع با دادن بخشی از پاسخ، پاسخ کامل را به منبع اصلی نیز لینک می‌دهد.

سئو فقط در مورد به دست آوردن موقعیت بالا دیگر نیست. گوگل یک جایگاه ویژه‌ای برای بالاترین صفحه نتایج موتور جستجو برای نتایج محلی (local) همچنین محتوای بهینه شده برای پاسخ‌های غنی دارد. پاسخ غنی با استخراج کردن میکرودیتا از محتوای شما و با استفاده از اطلاعات در «جعبه پاسخ» بصری کار می‌کند. این می‌تواند در بسیاری از شکل‌ها از جمله برنامه‌های رویداد، نقشه‌ها، چارت‌ها و دستورالعمل‌ها استفاده شود. پاسخ‌های غنی، پاسخ‌های دقیق و صحیح در نتایج جستجو را برای کاربران ارائه می‌کنند. عبارت‌های مورد جستجوی هدف کاربر که با when، where، what، how، who شروع می‌شود در هنگام انجام تحقیق کلمه کلیدی ارتباط محتوای شما را افزایش می‌دهد.

این تکنولوژی در سال 2016 به بعد رشد بسیاری را داشت. شاید برای متخصصین سئو این نگرانی پیش بیاید به این طریق ممکن است با نشان دادن جواب مستقیم به کاربر در نتیجه کمتر کاربر روی نتایج جستجو کلیک کند و بدین طریق باعث کاهش قابل توجه ترافیک سایت شود. اما برای اینکه بتوانید بازدید خود را به دلیل وجود پاسخ‌های غنی گوگل از دست ندهید، محتوای سایت شما باید اینقدر ارزشمند باشد تا پاسخ مناسبی به درخواست‌ها و پرسش‌های کاربر ارائه دهد و نیز دارای اعتبار دامنه قوی نیز باشید؛ همچنین صفحات شما از ساختار Structured data استفاده کند تا گوگل صفحات شما را درک و ایندکس کند. پس از آن می‌توانید شما به منبع این پاسخ‌ها تبدیل شوید و گوگل لینک سایت شما را در جواب درخواست کاربر ارائه دهد.


6- سال جستجوی صوتی

در اواسط سال 2016، مدیر عامل شرکت گوگل اعلام کرد که 20% همه عبارت‌های مورد جستجوی کاربر بر روی اپلیکیشن موبایل شرکت و دستگاه‌های اندروید جستجوهای صوتی هستند. با پیشرفت‌های مستمر معاونان مجازی از جمله اپل و میکروسافت، بیشتر کاربران صحبت کردن را نسبت به تایپ راحت‌تر هستند. جهت انطباق دادن رشد محبوبیت صوتی مدیران سایت‌ها باید در مورد استراتژی کلمات کلیدی خود تجدید نظر کنند و بیشتر بر روی عبارت مورد جستجوی پرسش محور با لحن محاوره‌ای تمرکز کنند. در عمل این به معنای ایجاد محتوا بر اساس پرسش و پاسخ است.


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد