فناوری اطلاعات رایساز

افزایش سرعت وب سایت و تاثیر آن بر سئو

نوشته شده توسط احمدی | یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶

افزایش سرعت وب سایت و تاثیر آن بر سئو
1806

سرعت لود شدن بسیار تاثیر بسیاری بر روی رضایت کاربران از وب سایت و همچنین موفقیت وب سایت خواهد داشت. کاربران معمولا سایت هایی که به کندی باز می شوند علاقه ای ندارند و ممکن است در صورتی که لود شدن وب سایت به درازا بکشد صفحه را ببندند و به وب سایت دیگری مراجعه نمایند. همچنین سرعت لود شدن وب سایت یکی از فاکتورهای رنکینگ موتورهای جستجو می باشد و در صورتی که بتوانید سایتی با سرعت بالا به کاربران خود ارائه نمایید رتبه بهتری در موتورهای جستجو خواهید گرفت و سرعت وب سایت در سئو و بهینه سازی سایت موثر خواهد بود. یکی از دلایل محبوبیت موتور جستجوی گوگل نیست به سایر موتورهای جستجو سرعت بالای ارائه لود شدن وب سایت و نتایج ارائه شده توسط آن می باشد که آن را از سایر موتورهای جستجو متمایز می سازد. برای آنکه وب سایتی با سرعت بالا داشته باشید توصیه هایی به شما می نمایم تا با انجام آنها قادر خواهد بود سایتی با سرعت بالا داشته باشید.

شرکت گوگل ابزار های بسیاری برای تعیین سرعت بارگذاری صفحات ارائه داده است که از جمله آن می توان به GOOGLE WEBMASTER TOOLاشاره نمود.

اگر وب سایت شما در بیشتر از 75 درصد از بررسی های گوگل به عنوان یک سایت پر سرعت شناخته بشود این بسیار حائز اهمیت است.

دیگر ابزار کنترل کننده سرعت سایت YAHOO Y SLOW می باشد که یک پلاگین رایگان برای کروم، فایرفاکس، سافاری و اپرا به همراه دارد که سرعت وب سایت شما را از A تا F رده بندی می کند.

  • کاهش و یا حذف تصاویر بزرگ در طراحی وب سایت:

اگر تا به حال دقت کرده باشید که چقدر طول می کشد تا یک تصویر در ایمیل آپلود شود، حتما سرعت وب سایت را برای بارگیری تصاویر بزرگ و یا تصاویر متعدد در یک صفحه را درک می کنید. برای کاهش این بی نظمی در تصاویر سایت، می توانید سه روش را به کار ببرید.

 

 

  • کاهش تعداد پلاگین ها و جاوا اسکریپت ها:

در کنار نمایش متن و تصویر، وب سایت شما ممکن است دارای موارد دیگری باشد که شامل جاوا اسکریپت و پلاگین هایی شود. فرم های موجود در وب سایت، دکمه ها، فیدهای تویتر، نظرات، صفحات و تب های جستجویابی و حتیGOOGLE ANALYTICS  می توانند به شما بگویند که چه کسانی سایت شما را بازدید می کنند و این تعداد بازدید در کجا بیشتر انجام می پذیرد و تعداد دفعات بازدید ها به چه اندازه است.

 

 

  • کاهش انیمیشن های فلشی:

نرم افزار انیمیشن های فلشی در وب سایت ها معمولا متناسب نیستند و انیمیشن های ساخت آن ها سرعت سایت را کاهش می دهند و این موارد از دید مشتریان وب سایت هم خیلی جالب به نظر نمی آید. به یاد داشته باشید که مشتریان سایت زمان زیادی ندارند تا منتظر بارگیری سایت تان بمانند و زمانی که با وب سایت کم سرعت رو به رو شوند، به سرعت آن جا را ترک می کنند.

 

 

  • Cache کردن وب سایت:

طراحی سایت شما شامل موارد بسیاری است که در سرورهای مختلفی قرار گرفته است. مرورگرهای وب سایت باید تمامی این موارد را از سرورهای مختلف جمع آوری کنند تا سایت را بارگیری نمایند. این امر باعث افزایش زمان بارگیری سایت می شود

 

 


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد