فناوری اطلاعات رایساز

افزایش آمار فروش از طریق موبایل

نوشته شده توسط احمدی | ﺳﻪ شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

افزایش آمار فروش از طریق موبایل
1921

همه ما میدانیم که فروش از طریق موبایل بسیار رونق دارد و به عنوان فروشنده و صاحب کسب و کار باید خود را آماده این بازار بسیار بزرگ نماییم.

در سال 2009 وب سایت آمازون در حدود 1.000.000.000 دلار, اجناس خود را از طریق موبایل فروخته است. در سال 2012 بین 3 تا 5 بیلیون دلار از طریق دستگاه های موبایل جنس فروخته است. بنابراین این حقیقت دارد که در عرض 3 سال, 5 بیلیون دلار به درآمد آمازون اضافه شده است.

در روز جمعه سیاه سال 2013, 21.8 درصد فروش ها از طریق دستگاه های موبایل اتفاق افتاده است که نسبت به سال 2012 به اندازه 43 درصد رشد داشته است.

لطفا به این آمارها در حدود یک دقیقه فکر کنید .... باید این را بدانیم که اگر وب سایت شما برای دستگاه های موبایل و تبلت بهینه سازی نشده باشد بسیاری از این بازار و درآمد را از دست خواهید داد.

نکته جالب این است که در جمعه سیاه 37 درصد ترافیک کل اینترنت در آمریکا از طریق دستگاه های موبایل و تبلت بوده است که 21.8 درصد این ترافیک از وب سایت ها با دستگاه های موبایل خریداری نموده اند. این آمار نشان میدهد که بسیاری از بازدید کنندگان و افراد, با موبایل های خود برای دیدن وب سایت ها و جستجو به دنبال کالای مورد نظرشان هستند و در نهایت از طریق تبلت و یا کامپیوترهای رومیزی اقدام به خریدن کالای مورد نظر مینمایند.

یکی از مهمترین دلایلی که ممکن است کاربران برای خرید خود از موبایل هایشان استفاده ننمایند این است که برای خریداری نمودن کالایی لازم است که شما فرمی را پر نمایید و این کار در صفحه های نمایش کوچک کار دشواری میباشد. بنابراین در این زمان آنها کالای مورد نظر خود را به سبد خرید خود منتقل مینمایند و سپس از طریق تبلت و یا کامپیوتر رومیزی یا همان Desktop اقدام به پر نمودن فرم و خریداری کالای مورد نظر مینمایند.

اما چرا طی مراحل خرید در موبایل مشکلتر از تبلت و PC میباشد؟ آیا ما نمیتوانیم برخی از مراحل خرید سیستم هایی مانند Paypal یا Google Wallet یا Amazon را کم نماییم تا این مراحل برای کاربران آسانتر شود؟

آیا ما نمیتوانیم این قابلیت را به مشتریان خود بدهیم که برای راحتتر شدن کار, از کارت اعتباری خود توسط موبایل عکسی را گرفته و آن را برای انجام عملیات خرید ارسال نمایند؟ شرکت Apple در آخرین ورژن IOS8 قابلیت هایی را برای این کار در اختیار کاربرانش قرار میدهد.

 
30% افراد زمانی که سایت شما برای موبایل و تبلت نباشد حتما آن را ترک خواهند نمود

بر طبق تحقیقات,  اگر وب سایت شما برای موبایل و تبلت که به نام Responsive شناخته میشود آماده نشده باشد, 30% کاربران قبل از اینکه بخواهند خریدی را انجام دهند حتما وب سایت شما را ترک خواهند نمود.

فکر کنید که چه مقدار از مغازه دارهایی که به صورت سنتی کار میکنند سود خود را به خاطر تعطیلات از دست خواهند داد و روی در مغازه خود این برچسب را میچسبانند که امروز مغازه ما تعطیل میباشد. آنها تنها سود خود را از دست نخواهند داد بلکه مشتریان را ناراضی نموده و طبیعتا آنها به سوی رقبای شما خواهند رفت.

در نتیجه این خبر بسیار مهم برای طراحان وب سایت میباشد که حتما بر روی مهارتهای طراحی وب سایت برای موبایل و تبلت تمرکز ویژه ای داشته باشند تا بتوانند مغازه های اینترنتی یا estore را طراحی نمایند و از این راه به کاربران و بازدید کنندگان وب سایت های فروشگاهی بهترین تجربه را بدهند. 

برای فروشندگانی که به صورت آنلاین فعالیت مینمایند, باید حتما به فکر جور کردن جنسهای خود در فروشگاه اینترنتی هم باشند و بهترین ایده ها را به طراح وب سایت خود بدهند. آنها باید به دنبال راهکارهایی باشند تا مشتریان آنها بتوانند با بالاترین کیفیت کالاهای خود را در وب سایت فروشگاهی خریداری نمایند. بسیاری از وب سایت های فروشگاهی در طول سال مشتریان بسیار زیادی را از دست میدهند, چراکه آنها راه و روش خریداری کالا و  پرداخت پول را به آسانی در وب سایت طراحی و پیاده سازی نمی نمایند.

 
طراحی ثابت و بدون تغییر به منزله در گذشته ماندن برند و کسب و کار شما میباشد

اگر ما میگوییم که وب سایت شما حتما باید جنبه ها و قابلیت دیده شدن در موبایل و تبلت را داشته باشد این است که کاربران وب سایت و در نهایت مشتریان شما بتوانند ارتباط بهتری با برند و کسب و کار شما داشته باشند. یک وب سایت واکنش گرا یا همان responsive در ابتدا باید به گونه ای انعطاف پذیر باشد که علاقه مندی های کاربران را در همان ابتدا به آنها نشان دهد. بسیاری از افراد امروزه کارهای روزمره خود را توسط گوشی های موبایل خود انجام میدهند, چرا که قرار است زمان بندی کارهای خود را داشته باشند. اگر شما در وب سایت آنچه را که کاربر و مشتری میخواهد به او ندهید, در نهایت مشتریان وب سایت شما را ترک خواهند نمود و وب سایت و مکان دیگری را برای خرید کالاهای خود انتخاب می نمایند.

طراحی نکردن وب سایت برای دستگاه های موبایل و تبلت دقیقا مانند این خواهد بود که شما زندگی همراه با سلامت را درجامعه گسترش و ترویج دهید در حالیکه خود شما هر روز با وسیله نقلیه شخصی به سر کار می روید!!!! اگر شما میخواهید که آمار فروش محصولاتتان بالا برود, پس حتما باید روشهایی را در وب سایت خود پیاده سازی نمایید تا کاربران از دیدن وخرید کالا در وب سایت احساس خوبی داشته باشند.

طراحی وب سایت برای موبایل و تبلت همانند طراحی زیبا میباشد که میتواند کسب و کار شما را بهتر به مشتریان نمایش دهد. دقیقا به طرز تفکری گفته میشود که شما میتوانید نحوه نمایش محصولات خود را در وب سایت بهینه نمایید و در نهایت این نوید را به مشتریان وب سایت بدهید که میتوانید زندگی بهتری را داشته باشید. حتی این تکنولوژی میتواند سرمایه گذارها را هم به فکر فرو ببرد. استفاده از ورژن موبایل و تبلت در وب سایت در نهایت باعث خواهد شد تا مشتریان موفقیت وب سایت شما را متوجه شوند.

 
طراحی responsive به کاربران وب سایت شما کمک خواهد نمود تا تجربه خرید بهتری را داشته باشند

یکی از الزام آورترین مقوله ها امروزه در طراحی وب سایت این میباشد که وب سایت حتما باید در ابتدا برای موبایل طراحی شده و در این سایز صفحه نمایش به صورت درست نشان داده شود.  مطمئن باشید که کاربران در موبایل های خود با محدودیت فضا و صفحه نمایش برخوردار هستند. با طراحی این سایز ها میتوانید باعث شوید که کاربران وب سایت شما تجربه خوبی از دیدن وب سایت شما داشته باشند.

یکی دیگر از مزایای طراحی وب سایت برای ورژن های موبایل و تبلت این میتواند باشد که کاربران در آن واحد میتوانند موبایل خود را به تبلت تغییر دهند بطوریکه تمامی اجزای صفحه به صورت درست نمایش داده شود.

هم اکنون شرکت فناوری اطلاعات رایساز آمادگی  خود را برای طراحی وب سایت های شما دوستان عزیر و همچنین responsive نمودن آنها اعلام مینماید. به خاطر داشته باشید وب سایت های بهینه شده برای موبایل و تبلت در نهایت رتبه وب سایت شما را در موتورهای جستجو بالاتر خواهد برد.


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد