فناوری اطلاعات رایساز

راه اندازی برچسب Mobile-Friendly در نتایج جستجوی موبایل ها در گوگل

نوشته شده توسط احمدی | دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

راه اندازی برچسب Mobile-Friendly در نتایج جستجوی موبایل ها در گوگل
2061

پس از ماه ها و ماه ها آزمایش، گوگل به تازگی راه اندازی برچسب گذاری سایت های سازگار با تلفن همراه "mobile-friendly" را در نتایج جستجوی موبایلی رسما اعلام کرد.
در تلاش برای کمک به جستجوگران موبایلی جهت تشخیص سایت هایی که ممکن است روی آنها کلیک کنند که سازگار با موبایل هستند و یا نه، گوگل یک برچسب متنی به زیر آدرس URL با عنوان “Mobile-friendly” در بخش اول نتایج جستجوی موبایلی اضافه می کند.
گوگل می گوید که این برچسب گذاری می تواند تجربه خسته کننده جستجوگران موبایلی بر روی سایت های ناسازگار با تلفن همراه را پایان دهد، بنابراین گوگل این برچسب را در نتایج جستجوی موبایلی برای ارتباط برقرار کردن با جستجوگران اضافه می کند.
علاوه بر برچسب گذاری mobile-friendly، گوگل در حال آزمایش الگوریتم رتبه بندی جدیدی برای وب سایت های سازگار با تلفن همراه می باشد.
در اینجا نمونه ای از برچسب mobile-friendly که به صورت رسمی راه اندازی شده است را مشاهده می کنید که در حال حاضر به این شکل می باشد. توجه داشته باشید که شکل این برچسب ممکن است در آینده تغییر کند.

 
چگونه می توانید واجد شرایط دریافت این برچسب برای وب سایت تان شوید؟ گوگل اعلام کرده است که دریافت این برچسب به تشخیص معیارهای زیر توسط ربات جستجوی گوگل دارد:
- اجتناب از نرم افزارهایی که بر روی تلفن های همراه متداول نیستند مانند فلش
- استفاده از متن که بدون زوم هم قابل خواندن می باشد.
- یکسان سازی اندازه محتوا با نمایشگر تا کاربران مجبور نباشند به صورت افقی اسکرول بزنند و یا زوم کنند.
- لینک ها را با فاصله کافی و مناسب از هم قرار دهید تا لینک مورد نظر کاربران به راحتی لمس و کلیک شود.
چگونه گوگل از نحوه و نوع تجربه کاربران در سایت موبایلی شما مطلع می شود؟ خوب، گوگل در حال حاضر نکات از پیش تعیین شده ای را بررسی می کند که از طریق آنها متوجه نوع تجربه موبایلی کاربران می شود. گوگل اخیرا گزارش هایی از قابلیت استفاده موبایلی را برای کمک به مدیران سایت ها ارائه کرده است تا بتوانند مشکلات وب سایت های موبایلی خود را پیدا کنند.
گوگل همچنین توصیه می کند که سایت خود را در ابزار جدید تست سازگاری با موبایل، تست نمایید و دستورالعمل های سازگاری با موبایل گوگل را مطالعه کنید و همچنین از ابزارهای مختلف سازگار ساز با موبایل در وب سایت خود استفاده کنید.

شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://search.google.com/search-console/mobile-friendly  و وارد کردن آدرس سایت خود می توانید mobile_friendly بودن یا نبودن سایت خود را تست کنید.


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد