فناوری اطلاعات رایساز

طراحی سایت فلت و مفهوم آن

نوشته شده توسط احمدی | ﺳﻪ شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵

طراحی سایت فلت و مفهوم آن
2534

 

شاید شما نیز امروزه طراحی سایت فلت به گوشتان خورده باشد و یا اینکه صحبت هایی از مزایای طراحی سایت فلت را شنیده باشید اما با مفهوم آن آشنایی کامل نداشته باشید. در این بخش ما شما را با طراحی سایت فلت و ویژگی های آن به طور کامل آشنا می کنیم تا اگر زمانی تصمیم به طراحی سایت گرفتید و از طرف طراحان با پیشنهاد طراحی یک سایت فلت مواجه شدید به طور کامل بر نوع طراحی که قرار است برای شما انجام شود اشراف داشته باشید.

مفهوم طراحی سایت فلت چیست؟

سایت فلت همانطور که از مفهوم آن پیداست نوعی طراحی تخت و یا همان دو بعدی است. در طراحی یک سایت فلت طراح از هیچ نوع آیتم و یا آیکون سه بعدی در طراحی استفاده نمی کند و تمام بخش های مختلف سایت به صورت دو بعدی ارایه می شود.

چرا طراحی سایت فلت در بین طراحان پر طرفدار شده است؟

شاید در ابتدا وقتی تعریفی از مفهوم سایت فلت به شما ارایه شود با خود بگویید که این سایت باید بسیار ساده باشد و در بین کاربران من ایجاد جذابیت نکند اما واقعیت این نوع طراحی اینگونه نیست در طراحی سایت فلت طراح سعی می کند به جای استفاده از تصاویر سه بعدی تصاویر دو بعدی اما با ترکیب رنگ های جذاب و زیبا را ارایه دهد.

به طور کل استفاده از رنگ های شاد و زیبا از مزیت های طراحی یک سایت فلت می باشد. یکی دیگر از عواملی که باعث شده است طراحی این نوع سایت در میان طراحان و مدیران جایگاه خاصی پیدا کند سبک بودن این نوع سایت است. سایت فلت به دلیل عدم استفاده از تصاویر و آیکون های پر حجم یه بعدی به راحتی بالا می آید و سرعت بالایی هم دارد. یکی دیگر از عواملی که باعث شده تا طراحی یک سایت فلت کاربرد زیادی پیدا کند عدم استفاد از رنگ های زننده و گوشه های گرد در ترسیم باکس ها در آن است همچنین در طراحی سایت فلت طراح به هیچ وجه از سایه ها در آن استفاده نمی کند.

 

 


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد