فناوری اطلاعات رایساز

میزان استفاده از اپلیکیشن ها پس از نصب

نوشته شده توسط احمدی | ﺳﻪ شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵

میزان استفاده از اپلیکیشن ها پس از نصب
2204

 اپلیکیشن ها یکی از معمول ترین روش های برقراری ارتباط با ایده هایمان، با دیگران و دنیای اطرافمان هستند. به نظر می رسد این روند در آینده باز هم ادامه یابد و گسترش بیشتری پیدا کند، بنابراین در حال حاضر بازار توسعه اپلیکیشن های جدید داغ و حتی سوزان است! این توجه به بازار اپلیکیشن ها به اندازه ای زیاد است که اگر آن را به سادگی بازاری رقابتی بمانیم در حقش بی انصافی کرده ایم.

 

 

اخیراً، اندرو چن، یکی از تحلیلگران سیلیکون ولی در وب سایت خود به این موضوع اشاره کرده است که یک اپلیکیشن به طور میانگین 77 درصد کاربران خود را تنها پس از گذشت سه روز از نصب از دست می دهد. پس از گذشت یک ماه، 90 درصد کاربران دیگر هرگز از اپلیکیشن استفاده نمی کنند و فقط 5 درصد کاربران یک ماه پس از نصب اپلیکیشن به استفاده از آن ادامه می دهند. این اعداد و ارقام به این معنی هستند که توسعه دهندگان اپلیکیشن ها باید در هنگام طراحی اپلیکیشن اطمینان کسب کنند که اپلیکیشن ایشان می تواند به نحوی با کاربر ارتباط برقرار کند که او را به استفاده از اپلیکیشن از لحظه نصب اپلیکیشن تا سه ماه پس از نصب ترغیب کند.

چن اطلاعات خود در خصوص 125 میلیون گوشی را بر روی نموداری به تصویر می کشد. اپلیکیشن های مورد بحث او همگی در گوگل پلی استور در دسترس بودند و هر یک بیش از ده هزار بار دانلود شده بودند. او اپلیکیشن های گوگلی را از این مطالعه حذف کرد. یکی از نتایج به دست آمده از این اطلاعات این است که اپلیکیشن هایی که در این نمودار از جایگاه مناسبی برخوردارند، اپلیکیشن هایی هستند که کاربر را به مراجعه مکرر به اپلیکیشن تشویق می کنند، و البته برای اینکار از ارسال ایمیل های یادآوری هم استفاده نمی کنند. موفق ترین اپلیکیشن ها آنهایی هستند که کاربران زندگی بدون آنها را حتی تصور هم نمی کنند.

 


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد