فناوری اطلاعات رایساز

بهینه سازی سایت (سئو) چیست؟

نوشته شده توسط احمدی | شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵

بهینه سازی سایت (سئو) چیست؟
1871

بهینه سازی سایت (SEO)، علم بهینه سازی عناصر سایت برای کسب بهترین رتبه ممکن در موتور جستجوگر است که این امر سبب افزایش ترافیک سایت می شود و در نهایت، افزایش ترافیک سایت معادل سود و درآمد است که هدف نهایی و اصلی بهینه سازی است. بنابراین، اگر سایتی نتواند در رتبه های بالای موتورهای جستجو قرار بگیرد، مشتریان بسیاری را از دست خواهد داد؛ به همین دلیل است که ما باور داریم: بهینه سازی سایت بهترین تبلیغ برای یک وب سایت می باشد.

بهینه سازی موتور جستجوگر (Search Engine Optimization)، علم طراحی وب سایت به منظور بالا بردن رتبه آن در نتایج است. به این معنا که تمامی عناصر سایت تان با هدف افزایش موقعیت رتبه بندی ساخته می شوند. این عناصر عبارتند از:

  • عناوین صفحه
  • محتوای سایت
  • گرافیک سایت
  • ساختار وب سایت

علاوه بر این عناصر باید به مواردی مثل کلیدواژه ها، لینک ها، تگ های HTML و متا تگ ها هم اشاره کرد. حتی بعد از بهینه کردن تمامی عناصر، فاکتورهایی مانند فعالیت های تبلیغاتی و به روز رسانی های مکرر هم روی سئو تاثیر می گذارند.

تمامی این صحبت ها به این معناست که مفهوم بهینه سازی سایت، فقط روی یک عنصر بنا نشده بلکه به تعداد زیادی المان و استراتژی وابسته است.

بهینه سازی سایت، فرایندی پیوسته و در حال جریان

اگر تا به حال بازی !Whack را بازی کرده باشید، متوجه می شوید بهینه سازی سایت چقدر کار دشواری است. در این بازی، موشی کوچک از سوراخی سر در می آورد. وظیفه شما زدن موش، قبل از ناپدید شدن و رفتنش به سوراخ دیگر است. به محض اینکه ظاهر می شود، ناپدید شده و از حفره دیگری سر در می آورد. بازی سختی است، ولی با زمان و تمرکز کافی، می توانید آن را کنترل کنید.

همانطور که می دانید، اینترنت هر روز در حال گسترش است و موتورهای جستجوگر مانند گوگل، روز به روز گسترده تر و پیچیده تر می شوند.

اگر می خواهید بازدید کنندگان وب سایت شما (که در حقیقت مشتریان بالقوه شما هستند) افزایش یابند، باید وب سایت تان برای موتورهای جستجوگر بهینه طراحی شود تا در بالاترین رتبه نتایج موتورهای جستجوگر قرار گیرد.

خوشبختانه، متخصص ما در امر طراحی سایت های بهینه شده برای موتورهای جستجوگر تخصص های لازم را دارا هستند.

 

بهینه سازی سایت (سئو) هم مفهومی مشابه این بازی دارد. موتورهای جستجوگر مدام در حال تغییرند، بنابراین روش ها و استراتژی های بالا بردن رتبه نیز مدام باید عوض شوند.

تیم متخصص ما با دانستن مسایلی از این دست، دانش و مهارت فراوانی در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو را دارا می باشد.

ما تنها از روش های بهینه سازی مورد تایید گوگل (به اصطلاح کلاه سفید) استفاده می کنیم و به هیچ عنوان از روش های اسپم و یا روش های تایید نشده (به اصطلاح کلاه سیاه) استفاده نمی کنیم.


نظرات


    ارسال نظر

    کپچا کد