فناوری اطلاعات رایساز

سامانه مدیریت پارکینگ ( با قابلیت پلاک خوان)

 

 

امروزه یکی از پرکاربردترین سامانه های شهری ، سامانه کنترل تردد و مدیریت پارکینگ های می باشد. از یک مجتمع مسکونی گرفته تا سازمان ها و شرکت ها و  یک یا مجموعه ای از پارکینگ های عمومی سطح شهر می تواند برای مدیریت مناسب از سامانه های مدیریت پارکینگ استفاده نمایند .

سامانه های مدیریت پارکینگ که بر اساس نیاز هر مشتری طراحی و ارائه می شود خدمات فراوانی را ارائه می نماید که بسته به خدمات ارائه شده از بخش های متنوعی تشکیل می شود. بخش های اصلی سامانه های پلاک خوان به شرح زیر می باشد

 

بخش های سخت افزاری سامانه

بخش های سخت افزاری سامانه بر اساس نیازهای مشتری مشخص می شود اما به صورت معمول شامل بخش هایی می شود که در ادامه اشاره می شود:

  • سیستم رایانه ای:  می تواند یک رایانه در اتاق نگهبانی یا بخشی از ساختمان باشد یا سامانه های که در شبکه های محلی یا وب ارائه خدمات می دهند
  • تجهزیات تصویر برداری : شامل یک یا چند دوربین برای ثبت تصویر تردد خودرو در هنگام ورود و خروج و همچین تجهیزات مورد نیاز برای تهیه عکس مناسب نظیر امکانات روشنایی و تجهیزات نصب مناسب دوربین های می باشد.
  • سامانه های RFID   :  سامانه های RFID  بسیار رایج و پر کاربرد در زمینه کنترل تردد می باشند که معمولا در سامانه های کنترل تردد به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرند
  1.  نوع اول استفاده از کارت های RFID می باشد که در هنگام تردد از راننده دریافت شده و با قرار دادن روی ماژول خواندن RFID  اطلاعات مورد نظر ثبت می شود.
  2. نوع دوم استفاده از بر چسب هایی است که روی هر خودرو نصب شده و هنگام تردد به وسیله یک ماژول خواندن RFID از راه دور به وسیله آنتن تعبیه شده اطلاعات رو ثبت می کند و بسته به نیاز می توان حتی خودرو را بدون توقف ثبت نمود.

 

نرم افزار جامع مدیریت پارکینگ

نرم افزار جامع مدیریت پارکینگ مهمترین بخش سامانه می باشد و بنا به نیاز هر مشتری طراحی و سفارشی سازی می شود. نرم افزار شامل قسمت های متعددی می شود از جمله ثبت اطلاعات به همراه تصویر که برای امنیت بیشتر و تایید صحت اطلاعات بسیار مفید است همچنین سامانه ثبت پلاک خودرو که با استفاده از الگوریتم های پردازش تصویر ، پلاک خودرو را در تصویر پیدا نموده و اطلاعات آن را ثبت می نماید.

ارائه انواع گزارش ها و بررسی اطلاعات همچنین از مهمترین بخش نرم افزار می باشد که بسته به دلخواه مشتریان ارائه می شود گزارش تردد ها بر اساس ساعت ، خودرو ، پلاک خودرو و یا هر گزارشی که مد نظر کاربر می باشد.

امکان ارائه نرم افزار تحت وب و شبکه که امکان مدیریت یکپارچه و از راه دور را فراهم می نماید. همچنین قدرت سیاست گذاری مدیریتی به روی پارکینگ ها را در لحظه فراهم می نماید به طور مثال چندین پارکینگ عمومی که می توان بر اساس اطلاعات آنلاین تعرفه ها و ظرفیت های آن را مدیریت نمود و همچنین کنترل انتقال ترافیک خودرو ها در منطقه را تحت تاثیر قرار داد.

 

سامانه بر روی تلفن های همراه هوشمند

بر اساس درخواست مشتری می توان با نسخه های تحت وب امکانتی نظیر اطلاع رسانی و ارائه مجوز تردد و کنترل تردد را بر روی گوشی های هوشمند با طراحی نرم افزار همراه مناسب ارائه نمود.

هر آنچه نیاز شما باشد ما بر آورده می نماییم